Pod koniec 941 roku 41 tysiąclecia uwaga urzędników i historyków Imperium skupiona była na działaniach wojennych w Segmentum Solar, określonych później mianem drugiej wojny o Armageddon. Dlatego tragedia układu binarnego Dimmamar, znajdującego się na północno – wschodnich rubieżach Segmentum Obscurus pozostała do tej pory nieopowiedziana.

Siądźcie więc wygodnie i wysłuchajcie historii o bohaterach i potworach, zwycięstwach i porażkach oraz chwale i zdradzie. Posłuchajcie o krwawych Łzach Dimmamar…

Fragment Łez Dimmamar

Autorstwa Konserwatora Davida Coal’a

Data Imperialna: 0 380 985.M41

poniedziałek, 2 maja 2011

Dimmamar; SilvanosDimmamar:
Na planecie Kardynalnej Dimmamar przyszedł na świat Sebastian Thor, ojciec współczesnej formy Adeptus Ministorium. Nie dziwi więc fakt, że obecnie  większość powierzchni planety pokryta jest kompleksami  świątynnymi. Do Dimmamar przybywają pielgrzymi z całego Imperium. Modlitwy do Imperatora wznoszone są dniami i nocami, a w licznych grobowcach spoczywają najwięksi bohaterowie Adepta Soraritas i Frateris Militia oraz Męczennicy Wiary. Władzę nad planetą sprawuje kardynał Alexiss XXIII, dawniej zastępujący chorego Ekleziarchę Deacisa XXIII w Radzie Terry.  Mówi się że Alexiss sprawuję władzę w całym układzie i trzyma pozostałych gubernatorów planet twardą ręką. 
Silvanos:
Silvanos jest typowym światem agrarnym. Większość jego powierzchni, pokryta jest uprawami zbóż  oraz pastwiskami przeznaczonymi pod hodowlę bydła. Mówi się, że swoją doskonałą wydajność rolną planeta zawdzięcza swojemu naturalnemu księżycowi – Anosowi. Nieliczna ludność Silvanos’u skupiona jest na farmach i przybywa do Plerius tylko po to by sprzedać swoje zbiory. Miasto Ul pełniące funkcję stolicy gubernatora jest miejscem handlu, badań naukowych i wymierzania sprawiedliwości. W Plerius garnizonowe są także oddziały Gwardii Planetarnej. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz