Pod koniec 941 roku 41 tysiąclecia uwaga urzędników i historyków Imperium skupiona była na działaniach wojennych w Segmentum Solar, określonych później mianem drugiej wojny o Armageddon. Dlatego tragedia układu binarnego Dimmamar, znajdującego się na północno – wschodnich rubieżach Segmentum Obscurus pozostała do tej pory nieopowiedziana.

Siądźcie więc wygodnie i wysłuchajcie historii o bohaterach i potworach, zwycięstwach i porażkach oraz chwale i zdradzie. Posłuchajcie o krwawych Łzach Dimmamar…

Fragment Łez Dimmamar

Autorstwa Konserwatora Davida Coal’a

Data Imperialna: 0 380 985.M41

poniedziałek, 2 maja 2011

Glerios - Świat Wydobywczy


Świat wydobywczy Glerios słynie w całym Imperium z świetnych ród bandexu – metalu wykorzystywanego przy produkcji broni laserowej, oraz gazu fosgonenowego – który po oczyszczeniu, skropleniu i wielokrotnej destylacji jest podstawowym składnikiem wielu lekarstw. Na planecie znajduje się niezliczona liczba: kopalń, hut, laboratoriów badawczych, osiedli robotniczych i garnizonów  Adeptus Arbites. Życie na planecie nie należy do najlżejszych, finansowa i społeczna elita skupia się więc w miastach ulach: Hanerah i Tihereh.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz