Pod koniec 941 roku 41 tysiąclecia uwaga urzędników i historyków Imperium skupiona była na działaniach wojennych w Segmentum Solar, określonych później mianem drugiej wojny o Armageddon. Dlatego tragedia układu binarnego Dimmamar, znajdującego się na północno – wschodnich rubieżach Segmentum Obscurus pozostała do tej pory nieopowiedziana.

Siądźcie więc wygodnie i wysłuchajcie historii o bohaterach i potworach, zwycięstwach i porażkach oraz chwale i zdradzie. Posłuchajcie o krwawych Łzach Dimmamar…

Fragment Łez Dimmamar

Autorstwa Konserwatora Davida Coal’a

Data Imperialna: 0 380 985.M41

poniedziałek, 2 maja 2011

Antarius - Świat Wymarły

Wymarła Planeta porusza się po orbicie będącej najbliżej umierającej gwiazdy - Kronosa. Lecz to nie płonący gigant sprawił, że powierzchnia Antariusa porośnięta niegdyś gęstymi puszczami zmieniła się w nagą skałę. Choć nikt z żyjących nie pamięta już co się stało, to Wymarła Planeta budzi wciąż niezdrowe zainteresowanie wśród mieszkańców układu Dimmamar. W kantynach można usłyszeć plotki o dobrze zachowanych osadach i ośrodkach badawczych Mechanicum znajdujących się na powierzchni planety; a także o tym, że na Antariuse co jakiś czas lądują co bardziej szaleni kapitanowie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz